header header header
aneb Trochu jiný pohled na českou filmovou a TV produkci. Vývoj od historie po současnost, filmy zapomenuté i slavné, scény na kterých jste vyrůstali i takové, kterých si nikdo nevšiml.

Herečky od písmene G

věk: 27
rok: 2004
náhlednáhlednáhlednáhlednáhled
Rodačka ze Stochova, divadelní herečka spjatá zejména s ústeckým Činoherním klubem. Ve filmu se pohříchu prakticky neobjevila, občas se mihne v seriálech.
obrázky dodal  EsoRimmer
25.11.2019
upd. 01.12.2019
věk: 27
rok: 1935
náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
update 1.12.2019 - kolega janeček si všiml, že tato scéna je zajímavá v o něco delší stopáži než se původně zdálo, takže tady jsou capy znovu zpracované v plné velikosti a postihující celou kouzelnou scénu. Neuvěřitelné, jak se jim podařilo Nelly obléct tak, jako by žádné oblečení neměla :-)

Leonid asi ví o mé slabosti pro prvorepublikové rarity a všiml si roztomilého see-through u Nelly v pozapomenutém filmu z roku 1935.
obrázky dodal  Leonid & janeček
věk: 30
rok: 2021
náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
Zvláštní pocit, dělat capy z filmu, kterým Honza Prušinovský tak trochu míří i na weby podobné tomuto :-) Ale co naděláme, život přináší paradoxy, na to už před lety přišel klasik.
Pavla Gajdošíková spolu s Janem Jankovským a vlastně celým castingem patří k hlavním trumfům filmu, neokoukané tváře mimo tradiční partičku, co mezi sebou mluví, ve Varech kalí a točí prakticky všechno pořád dokola. Není to však jediný klad, ten film celkově stojí o parník nad běžnou českou mainstreamovou produkcí, natož pak tou v žánru "romantické", takže všem vřele doporučuji, nejen kvůli skvělé Pavle Gajdošikové!
Pavla pochází z Otrokovic, od dětství hraje na cimbál a kytaru, dodnes zpívá v kapele Tamala, vystudovala konzervatoř v Ostravě, kde i hrála v divadle a nedávno se přesunula do Prahy, takže jí doufejme budeme víc vídat i ve filmu a na televizních obrazovkách.
P.S: Jestli vám taky při sledování filmu pořád vrtalo hlavou, kolik Pavla měří, že je proti všem taková hobití, tak vězte, že fakt jen 154 cm :-)
originál by Jirkazz
věk: 21
rok: 1984
náhlednáhlednáhlednáhled
originál by Jirkazz
věk: 24
rok: 1987
režie: Petr Tuček
náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
Známá koupací scéna konečně v asi nejlepší možné kvalitě.
obrázky dodal  callix
věk: 26
rok: 1989
náhled
obrázky dodal  chieftec
věk: 45
rok: 2008
režie: Juraj Herz
náhlednáhled
To mě fakt pobavilo - tolik let se chystám, že už KONEČNĚ zpracuju Veroniku Gajerovou v Copak je to za vojáka, až se tu nakonec premiérově objeví v 45 letech v aktuálním TV filmu.
obrázky dodal  Sabian & xkleo07
věk: 34
rok: 1972
režie: Josef Mach
náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
Na otázku anonyma z roku 2018 z diskuze pod capy dcery Kristýny Frejové se letos díky ČT3 objevila překvapivá odpověď: ano. Jde o zřejmě jedinou aspoň trochu odhalenou scénu Věry Galatíkové (a podle toho, že se neměla za co stydět, je to asi celkem škoda).
obrázky dodal  lmp
věk: 25
rok: 2007
náhlednáhled
Tady režisér pro neznámou topless svlíkací slečnu nesáhl vedle. A dle googlu navíc ještě tou dobou psala diplomku na VŠB. A má galerii na flickru.
obrázky dodal  slepi
věk: 15
rok: 1991
režie: Filip Renč
náhled
Řada lidí se divila, že mi na webu tak dlouho chybí klasika žánru, tedy Requiem. Konečně tedy starý hřích napravuji.
Když nad tím tak přemýšlím, moc se teď nehraje. Přitom přinesl plno dnes slavných jmen: režiséra Renče, průkopnici českých Lolitek Aňu Geislerovou (a svým způsobem pak i její sestru), jeden z prvních velkých hitů Lucie Bílé. A svými 15 lety se samozřejmě Aňa také hned umístí v naší statistice nejmladších při odhalení!
obrázky dodal  robXXin
věk: 17
rok: 1993
náhlednáhled
AKA Benito. Jak název filmu napovídá, tak skutečně ten vlasatý (!!) hezoun, kterého hraje Antonio Banderas (!!!), a v jehož náručí Aňa leží, je Benito "Duce" Mussolini. Pochopitelně v časech svého mládí. Za povšimnutí také stojí, že zhruba v té době, kdy zámořská Madonna po Banderasovi jen platonicky šílela a snažila se s ním aspoň setkat, naše Aňa s ním klíďo píďo nahá lehávala v posteli ;-)
originál by Jirkazz
věk: 21
rok: 1997
režie: Petr Koliha
náhlednáhlednáhlednáhled
obrázky dodal  PeeSee
věk: 23
rok: 1999
náhled
obrázky dodal  xkleo07
věk: 24
rok: 2000
náhled
U Aňi celkem obvyklá scéna, ovšem nezvyklé je, že u toho mluví rusky s německými titulky ;-)
obrázky dodal  scOOp
věk: 24
rok: 2000
náhlednáhled
originál by Jirkazz
věk: 27
rok: 2003
náhlednáhlednáhled
Nevím proč mě pod dojmem hokejového šampionátu napadl film Želary, snad podobný osud...
obrázky dodal  PeeSee
věk: 29
rok: 2005
náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
K dnešním 31. narozeninám mimo výše uvedenou gratulaci také zařazuji lahůdku, Aňu ve filmu Šílení. Ženy jí asi kvůli němu moc rády mít nebudou, názorně totiž dokázala, že těhotenství skutečně nemusí znamenat odulou baculku s dvoucifernými nárůstky kilogramů (i podle lékařů je to spíše pro ženy neodolatelná šance mít obecně akceptovatelné alibi pro to pořádně se přejídat ;-) Aňa totiž začala film natáčet 2 měsíce po porodu (!!!), poslední klapku měla o 3 měsíce později. Zrovna scéna, kdy nahá běží po dvoře, je pak z doby, kdy měla skutečně pouhých 8 týdnů od porodu! Během natáčení sebou měla syna Bruna a kojila, což vysvětluje příjemnou změnu oproti přeci jen poněkud vyzáblé hrudi, na kterou jsme u ní zvyklí ;-) Vlastně mi celkově přijde, že je zde díky čerstvému mateřství více sexy než kdy byla (něco podobného jsem si všiml u fotek Kate Moss těsně po porodu).

A jak na natáčení vzpomíná Aňa?
"Otázka: Napadlo vás, když jste otěhotněla, že se vám třeba zkazí postava?
Anna: No... když jsem dva měsíce po porodu přišla poprvé na plac, svlíkla se do naha a začalo se točit, jak pobíhám nocí po nádvoří hradu, tak mi bylo dost zvláštně, ale já jsem na těle nikdy moc nelpěla.."
originál by Jirkazz
věk: 29
rok: 2005
náhled
Nic odvážnějšího bohužel Aňa ve Štěstí nepředvedla.
obrázky dodal  pelsa68
věk: 30
rok: 2006
režie: Jan Hřebejk
náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
obrázky dodal  Vassago666
věk: 38
rok: 2014
náhlednáhled
Trochu přerostlý kojenec Macháček.
obrázky dodal  chieftec
věk: 19
rok: 2003
náhlednáhlednáhled
Mladší sestra Aňi také začínala v rolích mladičkých dráždivých holek. I štíhlá až hubená postava je asi v rodě, takže z pohledu horňáka stojí za povšimnutí snad jen to, že na některých záběrech jako by prsa byla tvořena jen dvorci ;-) Ovšem dnes už může být všechno jinak, od roku 2005 je to máma od dvojčat.
(P.S. Na první koláži se zdá, že ten pán mezi 1. a 2. záběrem polevil v předehře ;-)
obrázky dodal  pito
věk: 20
rok: 2004
náhled
obrázky dodal  Maarty
věk: 35
rok: 2019
náhled
Pozvánka do kina, vlastně spíš do Cannes. Finsko-estonský film s českou účastí, kde má Ester roli bez textu, manželky co se hned na začátku filmu utopí a pak se jen manželovi ukazuje ve snových vizích. "Kvůli filmu jsem v Čechách chodila na kurzy freedivingu, což byla pro mě úžasná zkušenost. Trénovala jsem ponory přesně podle storyboardu, takže na natáčení jsem pak byla perfektně připravená, natočili jsme to skoro napoprvé a dublérku poslali domů".
obrázky dodal  zmrd05
věk: 24
rok: 1965
náhled
obrázky dodal  rak
věk: 30
rok: 1971
náhled
Viktorka.
obrázky dodal  Josef
věk: 38
rok: 1979
režie: Dušan Klein
náhled
Po dlouhé době zase má původní práce!
Už jsem se bál, že budu jen menedžovat a k vlastním kolážím se nedostanu. Tak tady je L.G., nejvíce sexy Viktorka v české historii. Pro lidi co tuhle detektivku neznají - Cupák ji nahou pozoruje coby odraz v okně. Proto tak hrozná kvalita.
originál by Jirkazz
věk: 26
rok: 2019
náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
obrázky dodal  Polus
věk: 29
rok: 2022
náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled

Slovenská herečka, divadelní, filmová i televizní. Původně samozřejmě Natália Germániová, jméno si změnila kvůli zahraniční kariéře. Poznávací znamení jsou oči, resp. krásný záhadný pohled.

Když jsou dnes ty čarodějnice, tak čarodějnický  příspěvek už v neděli - film je takový feministický polohoror z údajné současné slovenské vesnice, kde zaostalí vesničané věří na bosorky a muži jsou primitivní násilníci. Pro vysvětlení, kdo film neviděl: postava Šarloty tam skutečně je chvíli plešatá, jindy dlouhovlasá a v poslední koupací scéně má kratší vlasy. Jizva na podbřišku je součást role. Ve filmu je odhalených hereček povícero, takže budou pokračování.

originál by Jirkazz
věk: --
rok: 1988
náhled
obrázky dodal  hrmot
věk: 27
rok: 1987
náhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhlednáhled
obrázky dodal  lmp
věk: --
rok: 2011
režie:
náhlednáhled
Hary Šoumen jen zíral aneb někdy se tatínkům vyplatí si s ratolestmi v neděli přivstat. Lucie je choreografka, tanečnice a zpěvačka, členka vokálních Yellow Sisters.
obrázky dodal  mineralka
věk: 27
rok: 1939
režie: Martin Frič
náhled
Je znát, že můj web navštěvují opravdoví znalci českého filmu. Takže teď už vím, že Lída Baarová je nahá např. ve filmu Turbina (1941) a i Nataša Gollová má svou odhalenou scénu v Pohádce máje (1940). Protože se řadě z vás ukázky ze starších českých filmů líbí, zařazuji zatím alespoň letmý pohled na Natašu Gollovou, který operativně zaslal kolega Ivouch.
obrázky dodal  Ivouch
věk: 27
rok: 1939
režie: Martin Frič
náhlednáhled
Další a velice podrobná studie Nataši Gollové z Evy, tentokrát z DVD. Podotýkám, že se nejedná o skutečné odhalení, to je snad u tohoto filmu jasné. Ovšem něco tam přesto vidět je a v kontextu (před)válečné čs. tvorby to není málo. Druhá zajímavost je, že autorkou capů a koláže je SeXena, tedy žena. Což je myslím na tomto webu premiéra!
obrázky dodal  SeXena
věk: 28
rok: 1940
náhled
Spíše než o odhalenou scénu v dnešním slova smyslu jde o obrovský unikát a raritu. Problém je jak v mizivé kvalitě záběru, kdy více tušíme než vidíme, tak ve faktu, že nelze potvrdit, zda scénu skutečně natočila Nataša Gollová. Otakar Vávra se o tom ve svých pamětech nezmiňuje a vizuálně to potvrdit nejde. Sice již tehdy Nataša byla celkem velká hvězda, na druhou stranu používat body double tehdy nebylo obvyklé – a kdyby Nataša nějak trojčila a Vávra sháněl dublerku, zřejmě by mu to v paměti (a tedy i Pamětech) uvízlo. Zkrátka Nataša Gollová se coby Helenka rozhodla osvěžit koupelí v lesní tůni. Obrázky dodala odbornice na před/válečné filmy, Sexena. Pokud jste někdy slyšeli nebo četli něco co by mohlo scénu lépe objasnit, dejte prosím vědět v komentářích...
obrázky dodal  SeXena
věk: --
rok: 2005
náhlednáhlednáhled
obrázky dodal  EsoRimmer
věk: 34
rok: 2003
náhlednáhled
Tonya se narodila v americkém Peekskillu, pochází z pěti dětí. Od roku 1995 žije v Česku. Od r. 2000 je zpěvačkou Monkey Business. Máma dvouletého syna Sebastiana Ferdinanda.
obrázky dodal  Maarty
věk: 30
rok: 1982
režie: Zoro Záhon
náhlednáhlednáhled
obrázky dodal  Zdenek
věk: 37
rok: 1989
náhlednáhlednáhlednáhled
obrázky dodal  scOOp
10.03.2005
upd. 05.12.2007
věk: 45
rok: 1997
náhlednáhled
update 5.12.2007 - 2. obrázek v lepší kvalitě. Když mu Gregorová říká „No, hrajte sa, vy môžete všetko!“ vypadá ten chlapík trochu vyděšeně, ale nakonec si poradí :-)

Možná by bylo dobré si trochu odpočinout od bizarních filmů a nechat oko spočinout na poctivě živené zralé středoevropance. Takže nakoukneme do filmové tvorby kolegů Slováků a domácnosti Radka Brzobohatého.
obrázky dodal  pako16
věk: 34
rok: 2004
náhled
obrázky dodal  PeeSee
věk: --
rok: 2005
náhled
Pro změnu za kulturou do divadla – a do Brna.
obrázky dodal  AnSON
věk: 28
rok: 2005
náhlednáhlednáhlednáhled
Ukázka z maďarské produkce.
obrázky dodal  sexyzeny.net
věk: 36
rok: 2013
režie: Gejza Dezorz
náhled
Známá též jako Ágnes Gubik, slovenská herečka maďarské národnosti. Účinkuje ve slovenských, českých a maďarských filmech a televizích. Na Slovensku známá hlavně díky účinkování v sitcomu TV JOJ Kukátko.
obrázky dodal  sapphire
věk: 37
rok: 2014
náhlednáhled
A ukázka z české produkce.
obrázky dodal  sexyzeny.net